با ما همراه باشید

فوتسال

یادداشت/ مگر لیدرها تروریست اند؟

یادداشت – جعفر عابدی:

در روز بازی فوتسال سوهان محمد سیما و اذرخش بندر عباس وارد سالن شدم و سالن را چیزی شبیه به پادگان نظامی دیدم به طوری که حضور بی شمار نیروی انتظامی سالن را “قرق” کرده بود.

تعجب کردم و تاکنون چنین چیزی را به یاد نداشتم و اوضاع را با زمانی مقایسه کردم که باید با”التماس”نیروی انتظامی را برای برقراری امنیت بازیها به سالن می کشاندیم. یادمان نرفته همین چند هفته پیش بازی مقابل سن ایچ ساوه در سالن نخلستان ،بازی به دلیل عدم حضور نیروی انتظامی در آن گرمای طاقت فرسا ی 50 درجه با تاخیر انجام شد.

حضور نیروی انتظامی هرکجا که باشد باعث دلگرمی و قوت قلب است اما در روز بازی مقابل آذرخش بندر عباس انها تحت عنوان “امنیت”اجازه ورود به لیدرهای تیم را ندادن. ،لیدرهایی که همیشه در تمامی میادین ورزشی در صحنه هستند و همیشه هم مورد بی مهری قرار میگیرند.

علت را جویا شدیم گفتند “امنیتی”است. همیشه وقتی کلمه امنیتی گفته می شود ساکت میشویم و می گوئیم شاید پشت پرده چیزی باشد و ما نمی دانیم اما در ادامه ماجرا متوجه شدیم که استاندار قم قصد دارد برای تماشای بازی به سالن بیاید . حضور استاندار با چه منطقی امنیتی است که باعث شده لیدرهای تیم مورد بی مهری قرار بگیرند.

اگر فرض کنیم که مساله امنیتی باشد،ایا وجود یک لیدر به این حد ترسناک است که این همه نیرو برای کنترلش به سالن آمده اند؟مگر لیدرها تروریست اند؟

از زاویه دیگری به ماجرا نگاه کنیم . نیروی انتظامی با حضور این لیدرها میتواند آرامش را در سالن ایجاد کند ،فقط با دو کلمه حرف حساب در “خفا “می توانستید لیدرها را مجاب کنیدکه امروز تماشاگران را بیشتر کنترل کنند و تشویق ها هم هدایت شده باشد نه اینکه اجازه ندهید وارد سالن شوند .

اگر کمی با “تعقل” عمل کنیم می توانیم از همین افرادی که میترسید امنیت و آرامش سالن را به هم بزنند به نفع امنیت بهره ببریم. از فرمانده جدید نیروی انتظامی می خواهیم با برخورد مدبرانه به مسابقات و مردم ، آرامش دهند.

تبلیغات

مطالب ویژه