با ما همراه باشید

فوتسال

دژگامه رسما مدیرعامل محمد سیما شد/ دژگامه: من یک “مطالبه‌گر” خوب هستم

عليرضا دژگامه به عنوان مديرعامل جديد باشگاه فوتسال سوهان محمدسيماي قم در ليگ برتر فوتسال باشگاه‌هاي كشور معرفي شد.دژگامه گفت اگر احساس می‌کردم نمی‌توانم در حل مشکلات تیم تاثیرگذار باشم، هرگز به این کار ورود نمی‌کردم

به گزارش قم اسپورت به نقل از فارس ، در حالی که رسول قلی‌زاده مدیر عامل پیشین باشگاه آتلیه‌طهران قم بعد از تغییر نام این تیم به سوهان محمدسیما، مسوولیت مدیرعاملی تیم سوهان محمدسیمای قم را در بیستمین دوره لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور را بر عهده داشت، این مسوولیت را از این پس علیرضا دژگامه عهده‌دار شده است.

به همین منظور امروز جلسه‌ای با حضور رسول قلی‌زاده و علیرضا دژگامه در حضور اصحاب رسانه تشکیل شد تا تغییر و تحول در راس مدیریت تیم فوتسال سوهان محمدسیمای قم با واگذاری ابلاغ مدیرعاملی به علیرضا دژگامه به شکل رسمی صورت پذیرد.

قلی‌زاده: فوتسال قم روزهای خوبی پیش‌رو دارد

مدیرعامل سابق آتلیه‌طهران و سوهان محمدسیما در این جلسه اظهار کرد: از سال 1392 با راه‌اندازی رسمی باشگاه آتلیه‌طهران قم وارد فعالیت در فوتسال حرفه‌ای شدم و با سپری کردن لیگ‌های دسته دوم و دسته اول ایران، خوشبختانه تیم خوب آتلیه‌طهران را با استعداد و نوابغ فوتسال قم به لیگ برتر رساندیم.

رسول قلی‌زاده ادامه داد: از آن سال تا کنون فوتسال عضوی از خانواده من شده است و افتخار می‌کنم که در این رشته توفیق خدمت به جوانان قم را دارم اما یقین بدانید این تغییر نوید روزهایی خوب و خوش برای تیم فوتسال سوهان محمدسیما خواهد بود، حتی نمونه آن را در بازی هفته ششم با آذرخش بندرعباس مشاهده کردید که بازیکنان ما چگونه با روحیه بازی کردند و یک نتیجه خوب گرفتیم.

وی خاطرنشان کرد: این تغییر به معنی پایان ماموریت من و حضورم در تیم فوتسال سوهان محمدسیما قم نیست، قطعا کنار علیرضا دژگامه خواهم بود و سعی می‌کنم تجربیات چندین ساله‌ام را در اختیار ایشان قرار دهم تا موفق باشند، مطمئن باشید با حضور وی فوتسال قم روزهای خوبی پیش‌رو دارد.

دژگامه: تمام مشکلات تیم را می‌شناسم

مدیرعامل جدید تیم فوتسال سوهان محمدسیمای قم که اصالتا اهل کهنوج کرمان است و با سابقه بازی در هر دو رشته فوتسال و فوتسال این مسوولیت را پذیرفته، بعد از دریافت حکم مدیرعاملی خود در سخنانی اظهار کرد: ورزش عشق من است و دوست دارم همیشه در این عرصه خدمت کنم، بسیاری از دوستان من در ورزش حرفه‌ای و ملی فعالیت می‌کنند و با ورزش قهرمانی و حرفه‌ای آشنایی کامل دارم.

علیرضا دژگامه افزود: بر اساس رفاقت با رسول قلی‌زاده این مسوولیت را پذیرفتم، از نزدیک نتایج این تیم را دنبال می‌کردم و مشکلات آنها را کاملا می‌دانم، قلی‌زاده قبل از سفر تیم به مشهد به من گفت که در کنار ایشان باشم و بعد از صحبت‌هایی که داشتیم این مسوولیت را قبول کردم.

وی در پاسخ به اینکه آیا از وضعیت تیم آگاهی دارید و برای آینده این تیم برنامه‌ای ارائه کرده‌اید؟ تصریح کرد: تمام مشکلات تیم را می‌شناسم، مطمئنا اگر احساس می‌کردم نمی‌توانم در رفع و حل مشکلات تیم تاثیرگذار باشم، هرگز به این کار ورود نمی‌کردم.

قم مهد فوتسال ایران است

مدیر عامل جدید تیم فوتسال سوهان محمدسیمای قم افزود: از نظر من قم مهد فوتسال ایران است، در قم استعداد فوتبال نیست اما استعدادهای فوتسال بسیار زیاد هستند، اگر در فوتسال هزینه شود یقین بدانید نماینده قم به راحتی حتی در جام باشگاه‌های آسیا قهرمان می‌شود.

وی راجع به حضور استاندار قم و نماینده مجلس در سالن شهید حیدریان قم، بیان کرد: صحبتی با استاندار قم، حجت‌الاسلام ذولنور و مدیر کل ورزش و جوانان کردیم و قرار شد با کارخانه‌دارها و بخش خصوصی سطح استان قم برای ورود به فوتسال هماهنگ شود تا از آنها به عنوان اسپانسر تیم بهره‌مند شویم.

دژگامه در پاسخ به اینکه آیا وعده همکاری مسوولان استان قم محقق می‌شود یا خیر؟ تصریح کرد: من یک مطالبه‌گر خوب هستم، قطعا از مسوولان استان می‌خواهم به تیم کمک کنند، یقین بدانید بی‌خیال مسوولان نیستم چون من نماینده جوانان این شهر هستم.

مشکلات مالی اصلی‌ترین معضل سوهان محمدسیما

وی یاد آور شد: اصلی‌ترین معضل تیم سوهان محمدسیما به بحث مالی باشگاه باز می‌گردد، اما بیینید بچه‌های ما با چه تعصب و غیرتی در مقابل آذرخش بندرعباس بازی کردند، اگر همین تعصب را مسوولان استان قم داشتند، قطعا مشکل تیم ما حل می‌شد.

مدیر عامل جدید تیم فوتسال سوهان محمدسیمای قم در پایان اظهار کرد: اگر رسول قلی‌زاده نبود فوتسال قم امسال امکان حضور در لیگ برتر را نداشت ولی او به تنهایی نمی‌توانست به کار ادامه دهد، امیدوارم از این به بعد تیم با مشکل کمتر به کار خود ادامه بدهد.

حمایت نماینده مجلس برای رفع مشکلات نماینده فوتسال قم

وی راجع به گفت‌وگو با نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: با حجت‌الاسلام ذوالنور راجع به مشکلات تیم صحبت کردیم و ایشان ابتدا قول داد بابت پیروزی برابر آذرخش بندرعباس به بازیکنان تیم پاداشی پرداخت شود، ضمن اینکه برای حل ریشه‌ای مشکل مالی تیم کمک کنند.

گفتنی است: در پایان این جلسه ابلاغ مدیرعاملی علیرضا دژگامه به وی اعطاء شد تا دژگامه در 18 هفته باقی مانده از دیدارهای رفت و برگشت بیستمین دوره لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور و همچنین دیدارهای مرحله پلی‌آف در راس مدیریت تیم فوتسال سوهان محمدسیمای قم قرار بگیرد.

فوتسال

معمایی که باید حل شود/ دریافت 21 گل در 3 بازی سوهان محمد سیما

جعفر عابدی:  7گل مقابل مس سونگون ‏ ، 7گل مقابل شهروند ساری ، 7گل مقابل حفاری اهواز و اکنون تیمی که به 7تایی مشهور شده. این نتایج عجیب به نظر می رسد و تبدیل به معمایی شده است که باید موشکافی و بررسی شود.

البته ما در سالهای گذشته ودر زمان مربیگری علی رعدی شاهد چنین نتایجی بودیم که بعضی مواقع از تعداد انگشتان دست هم بیشتر بوده منتها با این تفاوت که ما در آن سال ها تیم با کیفیتی نداشتیم و انتظاری هم جز این نمیرفت.

در شرایط فعلی تیم سوهان محمد سیما که از بازیکنان با کیفیتی بهره می برد چنین شکست های تحقیر آمیزی قابل اغماض نیست. اما اشکال کار کجاست؟

از مس 7 گل دریافت کردیم و با این ایده خود را تسکین دادیم که از قهرمان 7 گل دریافت کردیم. برابر شهروند ساری شکست سنگینی متحمل شدیم و آن را به جو وحشتناک سالن ساری و بداقبالی ربط دادیم اما  این که از حفاری اهواز هم  7گل دریافت کنی قابل تامل وبحث برانگیز است.

مشکل سوهان محمد سیما چیست؟ آیا بازیکنان کم کاری می کنند؟ این نگرش بعید بنظر می رسد زیرا بازیکن آبروی خودش را بیش از همه دوست دارد. آیا تیم به لحاظ تاکتیکی مشکل دارد؟ آیا بازیکنان انگیزه وروحیه جنگندگی را به خاطر مشکلات مالی از دست داده اند؟

در این باره سوالات متعددی می تواند مطرح شود و من بعنوان مدیر رسانه ای تیم سوهان محمد سیما این چند خط را نوشتم تا دوستان در عرصه رسانه راحت تر به این موضوع بپردازند.

ادامه مطلب

فوتسال

حفاری 7 سوهان محمد سیما 2 / سقوط به رده هفتم جدول

 ثبت سومین شکست در کارنامه تیم سوهان محمد سیما سبب شد این تیم تا رده هفتم جدول رده بندی لیگ برتر فوتسال سقوط کند.

به گزارش قم اسپورت، در شرایطی که پیش از برگزاری دیدارهای هفته یازدهم لیگ برتر فوتسال نیز مشخص بود که تیم سوهان محمد سیما کاری دشوار در اهواز پیش رو دارد با این حال علاقمندان به فوتسال در قم امیدوار بودند خلاقیت‌های فردی بازیکنان تیم سوهان محمد سیما در نبرد اهواز به کمک این تیم بیاید اما در میدان، چنین نشد.

تیم سوهان محمد سیمای قم در یکی از بازی‌های مهم هفته یازدهم لیگ فوتسال برابر حفاری خوزستان ۷ بر ۲ بازنده شد و این شکست، سومین باخت شاگردان حسین صبوری در این فصل بود به طوری که هر ۳ شکست تیم سوهان محمد سیما با اختلاف گل بالایی رقم خورده که نشان از اختلاف توانمندی‌ها با تیم‌های مدعی دارد.

در روزی که بازیکن حریف و البته روح الله ایثاری گلزنان تیم سوهان محمد سیمای قم بودند نماینده قم در اهواز زمین‌گیر شد و به نظر می‌رسد تمرکز بر روی تاکتیک‌های دفاعی در بازی‌های حساس و سنگین برابر تیم‌های بالای جدولی یکی از موارد مهمی است که باید مد نظر کادر فنی تیم سوهان قم قرار گیرد.

شکست در اهواز سبب شد تیم سوهان سیمای قم تا رده هفتم جدول سقوط کند و در شرایطی که تنها ۲ بازی تا پایان نیم فصل لیگ برتر فوتسال باقی مانده تیم سوهان قم از هدف خود که قرار گرفتن در جمع ۳ تیم بالای جدول در پایان نیم فصل بود فاصله گرفته است.

با این وجود نماینده فوتسال قم در ۲ بازی باقی مانده شانس برد دارد به طوری که می‌تواند در قم با استفاده از امتیاز میزبانی مقاومت البرز را شکست دهد و در هفته پایانی نیم فصل نیز در شهر قدس، پارسیان را مغلوب کند و در صورت کسب این ۶ امتیاز برای کسب حداقل رتبه چهارم در نیم فصل شانس مناسبی خواهد داشت.

تیم سوهان محمد سیما از ۱۱ بازی ۱۸ امتیاز دارد، با سن ایچ ساوه هم امتیاز است و از فرش آرای مشهد یک امتیاز کمتر دارد و تیم‌های ارژن شیراز ۱۶ امتیازی و مقاومت البرز ۱۵ امتیازی در تعقیب نماینده فوتسال قم هستند.

ادامه مطلب

فوتسال

سوهان محمد سیما 7 اهورای بهبهان 5 / ساختن پیروزی از شکست

هفته دهم رقابت‌های فوتسال لیگ برتر باشگاه‌های کشور جمعه برگزار شد و تیم فوتسال سوهان محمد سیمای قم موفق شد در خانه بازی باخته را به برد تبدیل کند و تیم اهورای بهبهان را شکست دهد.

به گزارش قم اسپورت ؛ تیم‌های فوتسال سوهان محمد سیمای قم و اهورای بهبهان در سالن شهید حیدریان قم برابر هم به میدان رفتند که تیم سوهان محمد سیمای قم موفق شد حریف خوزستانی خود را در یک بازی پرگل ۷ بر ۵ شکست دهد.

در این بازی تیم سوهان محمد سیما در نیمه نخست شروع بدی داشت و بارها تحت حمله تیم اهورای قعر جدولی قرار گرفت و ۳ گل دریافت کرد و تنها گل این تیم در نیمه نخست را محسن بخشی وارد دروازه اهورا کرد.

نماینده قم که خود را در آستانه شکست برابر تیم انتهای جدولی اهورا می‌دید در نیمه دوم دست به کار شد و توانست با ۲ گل از علیرضا وفایی بازی را به تساوی بکشاند ضمن این که سعید قلندری یک ضربه پنالتی را به تیرک دروازه اهورا زد.

در ادامه تیم اهورای بهبهان روی یک ضد حمله به گل چهارم نیز رسید اما ناصر اطمینان از روی نقطه پنالتی پس از خطای هند بازیکن اهورا که با اعتراض دامنه دار کادر فنی و بازیکنان اهورای بهبهان همراه بود بازی را مساوی کرد.

پس از این که بازیکنان اهورا توپ را در میانه میدان لو دادند ضد حمله برق آسای سوهان محمد سیما سبب شد بازیکن تیم اهورا به اشتباه دروازه تیم خودی را باز کند و تیم سوهان محمد سیما در اواخر وقت مسابقه برای اولین بار از حریف خود پیش بیفتد.

در لحظات پایانی بازی محمد کوهستانی و علیرضا وفایی و یک بار نیز بازیکنان اهورا، دروازه حریف را گشودند تا در یک بازی پرالتهاب این تیم سوهان محمد سیمای قم باشد که ۳ امتیاز این بازی را به دست می‌آورد.

ادامه مطلب

مطالب ویژه