با ما همراه باشید

بدمینتون

تیم بدمینتون بانوان قم در لیگ دسته اول کشور شرکت می‌کند

رقابت‌های بدمینتون دسته اول کشور در بخش بانوان از ماه آینده آغاز می‌شود و تیم بدمینتون دختران استان قم همانند سال‌های گذشته در مسابقات کشوری حاضر است و این بار شانس خود را در دسته اول آزمایش می‌کند.

این رقابت‌ها با حضور ۱۱ تیم برگزار می‌شود که تیم‌ها بر اساس قرعه کشی در ۲ گروه تقسیم می‌شوند و ۲ تیم از هر گروه به مرحله نهایی دسته اول برای صعود به لیگ برتر بدمینتون بانوان با هم رقابت می‌کنند.

 قرعه کشی مسابقات ۲۷ مرداد برگزار می‌شود و تیم بدمینتون بانوان قم در این رقابت‌ها تلاش می‌کند نتایج قابل قبولی کسب کند البته حریفان قم حریفانی قدرتمند هستند و کار برای صعود به لیگ برتر ساده نیست.

تیم‌های شهروند ساری، میلاد اسپرت، مهر و ماه، نماینده کرمانشاه، نماینده تهران، نماینده فارس، دانشگاه فردوسی، نماینده قم، نماینده زنجان، آکادمی شاهرود و نماینده گیلان در این مسابقات به میدان می‌روند و میزبان مسابقات پس از قرعه کشی مشخص می‌شود.

بدمینتون بانوان قم هرگز در سال های اخیر نتوانسته در لیگ های مربوط به خود نتیجه فوق العاده ای کسب کند و قهرمان خاصی از قم در بخش دختران نیز به سطح ملی معرفی نشده است.

این در حالی است که آمار ورزشکاران دختر سازمان یافته بدمینتون در قم به شکل قابل توجهی بیش از پسران است اما فرآیند قهرمان پروری در بدمینتون بانوان هنوز نتیجه روشنی از خود نشان نداده است و باید منتظر نتایج تیم قم در لیگ دسته اول امسال و در انتظار  عملکرد سرمایه های فعلی بدمینتون قم باشیم.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بدمینتون

برترین‌های مسابقات رنکینگ بدمینتون قم مشخص شدند

 اولین رویداد رسمی بدمینتون در استان قم پس از انتقال قدرت در رأس این هیئت ورزشی برگزار شد و بدمینتون بازان استان قم در مسابقات رنکینگ بزرگسالان استان قم به میدان رفتند.

به گزارش قم اسپورت، در این مسابقات که روز جمعه در سالن اختصاصی بدمینتون مرحوم حامد فرهمند در ورزشگاه شهید حیدریان قم برگزار شد سجاد ترابی بدمینتون باز جوان و مستعد قمی که پیش از این سابقه حضور در تیم‌های ملی پایه را نیز داشت موفق شد به مقام قهرمانی برسد.

سجاد ترابی در دیدار نهایی رقیب صاحب نام و بزرگی در پیش داشت به طوری که او موفق شد در جدال با محسن صادقیان، برترین بدمینتون باز استان قم در سال‌های گذشته به پیروزی برسد و عنوان نخست را از آن خود کند.

علیرضا افکانه دیگر بدمینتون باز جوان اما با سابقه قمی در این مسابقات به مقام سوم دست پیدا کرد. در مسابقات بخش دو نفره نیز تیم دوبل سجاد ترابی و علیرضا افکانه در فینال موفق شدند تیم محسن دادرس و عرفان نوری را شکست دهند و قهرمان شوند.

در مسابقات رده سنی جوانان، معین کشاورز در دیدار فینال برابر محمد پارسا عماد قرار گرفت و با پیروزی بر حریف خود به مقام قهرمانی رسید و معین خاکی نیز در رده سوم این رقابت‌ها ایستاد.

ادامه مطلب

بدمینتون

تصاویر مجمع انتخاباتی هیئت بدمینتون استان قم

مجمع انتخابات هیئت بدمینتون استان قم برگزار شد و مهدی فرجی با 9 رای در برابر 5 رای علی پنجه باشی به عنوان رئیس جدید هیئت بدمینتون قم انتخاب شد. تصاویر مجمع انتخاباتی هیئت بدمینتون استان قم از دوربین قم اسپورت:

ادامه مطلب

بدمینتون

فرجی : بدمینتون قم باید به طور مستمر در لیگ برتر حاضر باشد

رئیس جدید هیئت بدمینتون استان قم تأکید کرد بدمینتون قم باید به طور مستمر و بدون وقفه در لیگ برتر حاضر باشد.

به گزارش قم اسپورت ، مهدی فرجی پس از انتخاب به عنوان رئیس هیئت بدمینتون استان قم اظهار داشت: از حسن اعتماد مجمع انتخابات هیئت بدمینتون استان قم تشکر می‌کنم و امیدوارم بدمینتون قم با تجمیع قوا و همکاری همه اعضای آن بتواند روزی در جایگاه رفیعی در بدمینتون کشور قرار گیرد و در تیم ملی بازیکن داشته باشد.

وی افزود: بدمینتون رشته‌ای است که مؤلفه‌های همگانی آن بسیار پررنگ است بنا بر این همان طور که در بخش قهرمانی برنامه‌های جدی برای توسعه داریم می‌خواهیم از ظرفیت عمومی و همگانی رشته بدمینتون استفاده کنیم و بهره‌مندی از این ظرفیت، به طور خودکار به جنبه قهرمانی بدمینتون قم کمک خواهد کرد.

رئیس جدید هیئت بدمینتون استان قم گفت: حضور مستمر در لیگ، به عنوان یک برنامه جدی دنبال خواهد شد البته قم در سال‌های اخیر در سطح دسته اول فعالیت داشته اما برنامه ما حضور در لیگ برتر بدمینتون کشور است و این حضور باید مستمر و مداوم باشد نه این که یکی دو سال اجرایی و پس از آن رها شود.

فرجی بیان داشت: در حوزه بدمینتون بانوان، ما بدمینتون بازان سازمان یافته دختر زیادی در قم داریم و آمار تعداد آنها بسیار بیشتر از پسران بدمینتون باز است اما از این ظرفیت به درستی استفاده نشده و تأکید می‌کنم که برنامه توسعه بدمینتون قم به صورت همگام هم در بخش مردان و هم در بخش زنان پیش خواهد رفت.

وی عنوان کرد: میزبانی بیشتر از رویدادهای مهم ملی بدمینتون و جدیت در برنامه توسعه همگانی و قهرمانی بدمینتون، برنامه من در دوره جدید است و اگر لازم باشد از ظرفیت مربیان خارج از استان نیز استفاده می‌کنیم.

ادامه مطلب

مطالب ویژه