با ما همراه باشید

اداره کل ورزش و جوانان استان قم

تصاویر نشست خبری مدیر کل ورزش و جوانان و تقدیر از خبرنگاران

نشست خبری مدیر کل ورزش و جوانان استان قم برگزار شد و در پایان این نشست مراسم تقدیر از خبرنگاران نیز برگزار شد. تصاویر قم اسپورت از این مراسم و نشست:

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اداره کل ورزش و جوانان استان قم

وضعیت خطرناک در ورزشگاه تختی ؛ حفره های ناامین در کمین! (عکس)

وجود حفره های عمیق تاسیسات استخر ورزشگاه تختی قم و مجاورت با زمین چمن بدون حفاظ ایمن سبب شده وضعیت نگران کننده ای در این مجموعه ورزشی همیشه شلوغ و پررفت و آمد ایجاد شود.

به گزارش قم اسپورت ، این وضعیت می تواند در مورد بازیکنان نونهال و کم سن و سال و به خصوص در زمان کاهش روشنایی هوا ، خطر آفرین شود. شاید تا زمان پایان عملیات عمرانی استخر ورزشگاه تختی آب هم از آب تکان نخورد و اتفاقی برای کسی رخ ندهد اما اگر تنها یک درصد احتمال برای وقوع اتفاقی تلخ در نظر بگیریم باید فکری به حال وضعیت موجود کنیم.

مسئولان در اداره کل ورزش و جوانان استان قم به هوش باشند.

ادامه مطلب

اداره کل ورزش و جوانان استان قم

عابدی: کسانی انتقاد می کنند که هنوز به اداره ورزش و جوانان می گویند تربیت بدنی!

مدیرکل ورزش و جوانان قم با بیان این که انتقادات اگر نظر شخصی باشد به آن احترام گذاشته می شود گفت: کسانی از اداره ورزش و  جوانان انتقاد می کنند که هنوز به اداره ورزش و جوانان می گویند تربیت بدنی!

به گزارش قم اسپورت به نقل از ایرنا، حسن عابدی عصرشنبه درجمع خبرنگاران افزود: آمادگی داریم تمام مستندات در مورد پیشرفت های ورزش قم را به رسانه ها ارائه دهیم تا ادعای ما مبنی بر پیشرفت اکثر شاخص های ورزشی استان در چند سال گذشته ثابت شود.

وی با اشاره به برخی انتقادات نسبت به عملکرد این اداره کل گفت: برخی که عملکرد این اداره کل را زیر سوال می برند هنوز نام این اداره را «اداره کل تربیت بدنی» می دانند و از نام درست آن که «ورزش و جوانان» است، بی اطلاع هستند.

عابدی تاکید کرد: زیر سئوال بردن تمام زحمات یک مجموعه بزرگ بدون اطلاع و آگاهی دقیق، جفا به حق تمام مربیان، داوران، ورزشکاران و فعالان ورزشی استان است.
وی با تاکید بر اینکه عملکرد اداره کل ورزش و جوانان قم، شفاف و مستند است، گفت: کارشناسان خبره وزارت ورزش و جوانان شاخص هایی را تعیین و بر اساس آن ، عملکرد استان های مختلف را ارزیابی می کنند که بر اساس آن ،قم در بین استان های همگروه خود، 2 سال پشت سر هم به عنوان استان نخست انتخاب شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان قم، با تاکید بر اینکه حاضر به پاسخگویی به منتقدان در برابر اصحاب رسانه هستم گفت: وظیفه پاسخگویی به مردم و نمایندگان مردم را به عهده داریم و در این زمینه از هر انتقادی که منجر به شناسایی نقطه ضعف ها در عملکرد شود ضمن عذرخواهی، تلاش می کنیم که عملکرد خود را اصلاح کنیم.

**اتهامات وارد شده به فوتبال قم در برنامه 90 هیچ سندی نداشت

وی درادامه با اشاره به برخی اتهامات دربرنامه 90 پیرامون وجود فساد در هیات فوتبال و مدیریت صبای قم درفروردین ماه امسال، گفت: تاکنون حتی یک سند هم در مورد ادعاها و تهمت های مطرح شده در این برنامه به کمیته ویژه این موضوع ارسال نشده است.

وی با بیان اینکه صرف اعلام برخی اتهامات در رسانه ملی، برخی رسانه ها و برنامه 90 به معنای پذیرش فساد و ناکارآمدی درهیات فوتبال نیست افزود: باید انتظارات از اداره کل ورزش و جوانان به میزان ابزارها و اختیارات باشد و صرف اینکه یک تیم از لیگ سقوط کرده و یا به لیگی صعود کرده به معنای کارآمدی و ناکارآمدی هیات نیست.

عابدی افزود: کمیته ای توسط حراست اداره کل و نظارت وزارت ورزش مامور بررسی شد و اعلام کردیم که هر کس ادعایی نسبت به فساد در مدیریت صبای قم و هیات فوتبال دارد مستندات خود را به این کمیته ارسال کنند که تاکنون حتی یک سند هم به این کمیته ارسال نشده است.

مدیرکل ورزش و جوانان قم، تاکید کرد: وقتی هیچ مستندی در مورد این ادعاها و فساد ادعایی درهیات فوتبال و صبای قم در برنامه 90 ارائه نشده است، نمی توان این ادعاها را تایید و یا رد کرد.

در برنامه 90 که اواخر فروردین ماه امسال از صدا وسیما پخش شد، کریم بهرامی رئیس هیات فوتبال استان قم، ناصر شریفی عضو هیات رئیسه هیات فوتبال قم، مسعود راشکی سرمربی تیم صبا و برخی بازیکنان تیم صبا به افشاگری در مورد برخی اتفاق های پشت پرده فوتبال و فوتسال پرداختند که بازتاب ها و واکنش های مختلفی در سطح جامعه ورزشی کشور داشت.

**حمایت از تیم های استان در لیگ های کشوری اولویت است

عابدی دربخش دیگری از سخنان خود، کمک به تیم های حاضر در لیگ های کشوری را از جمله سیاست های این اداره کل دانست و تاکید کرد: کمک به تیم های قم در لیگ های کشوری بر اساس افتخارات این تیم ها متفاوت خواهد بود و ممکن است بیش از تعهدی که اداره کل ورزش و جوانان داشته برای حمایت از آن تیم اختصاص یابد.

وی ادامه داد: هر هیات ورزشی که تیم در لیگ کشوری داشته باشند به شرط اینکه این تیم حام مالی نیز داشته باشد اداره کل نیز در حد توان از آنها حمایت خواهد کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان قم با اشاره به تاکید قانون بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای تامین هزینه های مالی تیم های ورزشی گفت: به دلیل اینکه لیگ های کشوری ظرفیت های مهمی در قهرمان پروری دارند، اولویت ما کمک به این تیم هاست.

** ورزش و جوانان تنها هماهنگ کننده امور جوانان است

وی دربخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان و اداره کل های ورزش و جوانان درحوزه جوانان تنها هماهنگ کننده دستگاه های مختلف است، گفت: ازدواج، مسکن، طلاق و اشتغال از جمله امور مربوط به جوانان است که باید همه دستگاه های درصدد رفع مشکل جوانان باشند.

عابدی ادامه داد: اداره کل های ورزش و جوانان تنها نقش هماهنگ کننده و آن هم تنها در ستاد ساماندهی امور جوانان را به عهده دارد و نقش اجرایی در این زمینه به عهده دستگاه های دیگر است.

** افتتاح 7 پروژه عمرانی و اجرای 50 برنامه ورزشی و فرهنگی در هفته دولت

وی دربخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هفت پروژه عمرانی در زمینه ورزش در هفته دولت افتتاح می شود گفت: تکمیل و بازسازی سالن های مجموعه ورزشی جهان پهلوان تختی با اعتبار 3 میلیارد ریال، تجهیز و بازسازی کفپوش پنج سالن ورزشی با اعتبار یک میلیارد ریال، احداث زمین چمن های مصنوعی روستاهای قنوات، قلعه چم و خورآباد با اعتبار 9 میلیارد ریال از جمله طرح هایی است که به بهره برداری می رسند.

عابدی، ادامه داد: تکمیل و بازسازی سالن روستای صرم با اعتبار 2میلیارد و 600 میلیون ریال ، تکمیل و بهره برداری از سالن چند منظوره شهدای شهرک قائم با اعتبار 2 میلیارد و 700 میلیون ریال دیگر طرح های عمرانی قم در زمینه ورزشی است که در هفته دولت با حضور مسئولان استانی افتتاح خواهد شد.

وی اظهار داشت: بازدید جوانان و نوجوانان استان از پروژه های و دستاوردهای ملی استان، جشنواره تجلیل از خیرین و فعالان حوزه ازدواج، اجرای نمایش آلاء، همایش خانواده موفق، دیدار نخبگان جوان با مسئولان استان، برگزاری 14 کارگاه آموزشی حل اختلاف خانوادگی، دیدار با خانواده شهدای دفاع مقدس ومدافع حرم ازجمله اقدام های برنامه ریزی شده معاونت فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان در هفته دولت است.

مدیرکل ورزش و جوانان ادامه داد: برگزاری نخستین جشنواره همگانی ورزش در آب، جشنواره و نمایشگاه بازی و سرگرمی، چهارمین همایش پیاده روی خانوادگی، همایش همگانی روپایی انتخابی تیم استان، کوهپیمایی وفاداران طبیعت، جشنواره فرهنگی ورزشی ویژه بانوان آسیب پذیر، نشست ویژه سبک زندگی ایرانی اسلامی، طرح سنجش و قامت غربالگری روستایی، دیدار و تجلیل از خانواده شهدا، همایش 30 دقیقه نشاط و تندرستی ویژه کارمندان، جشنواره فرهنگی ورزشی کانون های مساجد و همچنین طرح پارک گام از جمله برنامه هایی است که در این هفته در قم برگزار می شود.

** رسانه ها مانع از مخدوش شدن اعتماد خانواده ها به ورزش شوند

وی در بخش دیگری از سخنان با بیان اینکه رسانه ها مانع از مخدوش شدن اعتماد خانواده ها به ورزش و اماکن ورزشی شوند، گفت: رسانه ها کمک کنند تا برخی بداخلاقی ها و ناهنجاری ها پوشش داده نشود چرا که این امر موجب نگرانی خانواده ها و زمینه بی اعتمادی آنان به میدان های ورزشی خواهد شد.

عابدی با اشاره به برخی ایرادات دستگاه های امنیتی و انتظامی در خصوص نیمه کاره ماندن محوطه سازی مجموعه ورزشی شهید حیدریان و رها شدن مصالح ساختمانی در محوطه این مجموعه ورزشی گفت: پس از اینکه 25 سال محوطه سازی مجموعه و بهبود وضعیت سالن 2 هزار نفره شهید حیدریان رها شده بود، برای بهبود این وضعیت 13 میلیارد ریال برای محوطه سازی و بهبود وضعیت سرمایشی و کفپوش ورزشگاه شهید حیدریان هزینه شد به گونه ای که امروز شاهد ارتقای استانداردهای این مجموعه ورزشی در استان هستیم.

وی با اشاره به رشد بیش از 30 برابری اماکن ورزشی قم در 40 سال گذشته گفت: پیش از انقلاب اسلامی تنها 3 مکان ورزشی در قم وجود داشت که هم اکنون شاهد فعالیت 100 مکان و پروژه ورزشی در این استان هستیم که از این تعداد، 21 مجموعه ورزشی با اعتبار 800 میلیارد ریال در پنج ساله دولت تدبیر و امید در قم به بهره بردرای رسیده است.

عابدی توجه به توسعه زیرساخت های ورزشی در مناطق محروم و روستایی را از جمله اولویت های دولت تدبیر و امید دانست و گفت: بسیاری از مکان های نیمه کاره ورزشی روستاها و مناطق محروم با ظرفیت بخش خصوصی و حمایت های دولتی به اتمام رسیده و در خدمت مردم استان قرار گرفته اند.

وی تصریح کرد: 59 خانه ورزش روستایی در سطح استان به بهره برداری رسیده که این زیرساخت های ورزشی علاوه بر تحول در عرضه ورزش بخش مهمی از نیاز ورزشی را برطرف کرده است.

دوم تا هشتم شهریور به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.

ادامه مطلب

اداره کل ورزش و جوانان استان قم

عابدی در نشست خبری: حضور ۱+۵ نماینده قم در بازی‌های آسیایی/ منتقدان منصف باشند

به گزارش قم اسپورت ، حسن عابدی در نشست خبری اداره کل ورزش و جوانان قم که در سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد اظهار داشت: مفتخریم اعلام کنیم تنها دستگاهی هستیم که توانستیم در استان قم پروژه‌های خود را به بخش خصوصی واگذار کنیم و در کشور هم ۲ دستگاه بیشتر از این ظرفیت قانونی استفاده نکرده بودند

وی افزود: با استفاده از ظرفیت ماده ۶ فروش اماکن ورزشی، فروش مجموعه ورزشی میثم را در برنامه داریم و تغییر کاربری این مجموعه فرسوده و دارای مشکلات فیزیکی از ورزشی به تجاری انجام شده و عواید آن به تکمیل و ساخت پروژه‌های ورزشی جدید در استان قم اختصاص پیدا می‌کند.
افتتاح مجموعه شهدای دروازه ری در دهه فجر

وی عنوان کرد: در توسعه زیر ساخت‌ها و اماکن ورزشی، علاوه بر آن چه ذکر شد بازسازی کفپوش ۵ سالن ورزشی در سطح شهر در دست اقدام است و مجموعه ورزشی که پیش از با نام پیامبر اعظم نامیده می‌شد و اکنون به نام شهدای دروازه ری نامگذاری شده و دارای یک استخر، سالن ۱۵۰۰ نفری و سالن ورزش‌های پهلوانی در دهه فجر افتتاح می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم تصریح کرد: استخر ورزشگاه تختی نیز از ماده ۲۷ قانون الحاق با مشارکت بخش خصوصی در دست راه اندازی است و در مورد سالن ۴۵۰۰ نفری امام رضا در پردیسان نیز امیدواریم تا پایان سال شاهد بهره برداری از این سالن بزرگ باشیم البته این پروژه در اختیار شرکت توسعه و تجهیز و نوسازی اماکن ورزشی کشور و یک پروژه ملی است و ما در تکمیل آن چندان دخیل نیستیم.

عابدی افزود: در مجموعه ورزشی راحله یک سالن جدید ساخته می‌شود و به یکی از هیئت‌های ورزشی اختصاص می‌یابد و همچنین تعمیر و بازسازی سالن شهید حیدریان که هم از نظر کفپوش دچار اشکال بود و ایراد بزرگی در زمینه وضعیت تهویه و بهداشت داشت در حال انجام است و اعتباری ۱۲ میلیارد ریالی برای آن در نظر گرفته شده است.

نمایندگان قم در جاکارتا ؛ ۱+۵ نفر

وی با اشاره به حضور ورزشکاران قمی در بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: برای اولین بار امسال شانس حضور ۵ ورزشکار قمی را در بازی‌های آسیایی را داریم. امیر مهدی زاده در کاراته، محمد محمد نژاد در بسکتبال با ویلچر، رضا ملک پور در دو و میدانی، حسین گلستانی در والیبال نشسته و علی اکبر حیدری در کشتی نمایندگان ایران در جاکارتا هستند.

عابدی افزود: یک تنیسور جوان ما به نام امیر حسین بادی نیز در آستانه حضور در بازی‌های آسیایی است که تعداد ورزشکاران ما در جاکارتا را به ۶ نفر افزایش می‌دهد و تنها مشکل نظام وظیفه این ورزشکار در پیش است که تلاش می‌کنیم این مشکل را در سریع‌ترین زمان ممکن رفع کنیم.

تشکیل ستاد بازی‌های آسیایی

عابدی خاطرنشان کرد: اگر این ورزشکاران به این سطح رسیده‌اند اتفاقی نبوده است. ما ستاد بازی‌های آسیایی را تشکیل دادیم و تلاش کردیم ورزشکارانی که به اردوی تیم‌های ملی رشته‌های مدال آور دعوت می‌شوند حمایت مالی کنیم تا به رشد و روند صعودی آن ورزشکار کمک شود و این فرآیند طی ۳ سال اخیر پیش رفته است.

وی تاکید کرد: جلسات منظم ماهیانه با حضور هیئت‌هایی که دارای ورزشکار دارای شانس حضور در بازی‌های آسیایی و المپیک داشتند برگزار می‌شد و حتی مربیان شخصی برای این ورزشکاران نیز تأمین شد. ارتباط موثری با فدراسیون‌های مربوطه برای بررسی وضعیت جسمانی و روانی ورزشکاران مد نظر ایجاد و مطالبه و خواسته به حق این ورزشکاران از طریق ارتباط با فدراسیون‌ها پیگیری شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم اضافه کرد: ما در المپیک تاکنون هیچ نماینده‌ای نداشته‌ایم اما با پیگیری‌هایی که انجام شده امید بالای ۸۰ درصد داریم که در المپیک ۲۰۲۰ نماینده داشته باشیم و با این همه استعداد ورزشی که در قم وجود دارد، امید داریم که در المپیک ۲۰۲۰ بیش از یک نماینده از قم حاضر باشد.

منتقدان منصف باشند

وی با تاکید بر این که قم در ۲ سال اخیر برترین استان از نظر ورزش در میان استان‌های هم سطح خود بوده گفت: اگر عملکرد ورزش استان قم از دید برخی افراد ضعیف بوده چطور توانسته‌ایم در ۲ سال اخیر استان برتر شدیم و آمار مدال‌های ما تا این حد افزایش یافت و میزان بودجه‌ای که در اختیار هیئت‌های ورزشی و بخش تابعه قرار دادیم با چنین رشدی روبرو بود؟ از منتقدان می‌خواهم این مسائل را در نظر بگیرند و منصف‌تر باشند..

ادامه مطلب

مطالب ویژه