با ما همراه باشید

والیبال

در راه مسابقات امیدهای کشور/ خلیلی : دختران والیبال قم جسور هستند

تیم والیبال رده سنی امید دختران قم روز جمعه برای حضور در مسابقات والیبال دسته سوم امیدهای کشور راهی شاهرود می شود و سعیده خلیلی سرمربی این تیم امیدوارانه از این تیم صحبت می کند.

به گزارش قم اسپورت؛ مسابقات والیبال پایه کشور در 3 دسته برگزار می شود و در رده سنی امید و در بخش دختران نیز همین شرایط حاکم است. دختران والیبالیست قم در دسته سوم حضور دارند و حالا نیم نگاهی به صعود خواهند داشت گرچه فرصت ناکافی برای تمرین ، چالش تیم سعیده خلیلی است.

مسابقات از 19 تا 27 مرداد در شاهرود برگزار می شود و علاوه بر سعیده خلیلی که سرمربی تیم است اعظم خدایاری و معصومه دارابی در کادر تیم اعزامی حضور دارند.

فاطمه امیری ، یگانه علی آبادی ، نازنين بشیری ، فاطمه ایل سعادتمند ، مریم رحیمی ، مریم عابدی ، زینب آل مرتضی ، زهرا نوروزی ، محدثه پیش بین ، مینا صدری ، فاطمه اسداللهی ، زهره ضیایی کیا ، هانیه قوی عهد و سمیه اقبالی بازیکنان تیم ما در شاهرود خواهند بود.

خلیلی : دختران والیبال قم جسور هستند

سعیده خلیلی سرمربی تیم والیبال امید قم در گفتگو با قم اسپورت اظهار کرد: فرصت کافی برای تمرین نداشتیم و 15 روز تمرین کرده ایم و در همین مقطع هم چند بازی تدارکاتی داشته ایم. یک بازی تدارکاتی ما در محلات بوده و سعی کردیم در این مدت کم ، بازیکنان را بیشتر درگیر بازی کنیم.

او اضافه کرد: سال گذشته مربی تیم زنجان بود و زنجان تیم دوم شد. امسال هم از زنجان با من تماس گرفتند اما من دوست داشتم که در قم و با ایزانلو سرپرست هیئت والیبال قم کار کنم. خانم ها عنبری و فلاح در اداره ورزش و جوانان از من حمایت کردند و به همین دلیل تمایل داشتم که در قم بمانم.

سرمربی تیم والیبال امید قم گفت: بازیکنان والیبال ما بازیکنان خوبی هستند اما نمی توانیم در مورد آینده و نتایجی که کسب خواهیم کرد پیش بینی خاصی داشته باشیم. از دیگر تیم ها شناخت نداریم اما می خواهیم رو سفید باشیم. عمیقا اعتقاد دارم که دختران والیبال قم جسور هستند و این برای ما امتیاز است.

خلیلی عنوان کرد: ما وقت کمی برای تمرین داشتیم. معمولا سانس های تمرین سالن های ما در ساعت مرده است و در سانس مناسبی تمرین نمی کنیم با این حال همکاری لازم با ما شد و با وجود حداقل سانس هایی که وجود داشت ، تلاش شد تیم ما در ساعت مناسبی تمرین کند.

مربی پرتلاش والیبال قم افزود: با وجود مشکل زمین خانم ها بیات و پیرمرادی به ما کمک زیادی کردند. امثال این افراد و همچنین پیشکسوت هایی مثال آقایان فرهمند و سید جواد حسینی داریم برای ورزش استان ارزشمند و به نوعی انگیزه ما برای کار کردن هستند.

سرمربی تیم والیبال امید قم گفت: میانگین قدی دختران ما بین 175 تا 180 سانتی متر است اما تمام کننده ما باید حدود 185 سانتی متر قد داشته باشد. ما بازیکنان بلند قد زیادی نداریم اما کوتاه قدهای ما عملکرد بسیار خوبی دارند. ما تیمی هستیم که توپ گیر های بسیار خوبی داریم اما ما تمام کننده های ما باید بهتر عمل کنند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

والیبال

پایان کار دختران والیبالیست در مسابقات امید ؛ پنجمی و 2 عنوان انفرادی

پایان کار دختران والیبالیست استان قم در مسابقات دسته سوم رده سنی امید با کسب عنوان پنجمی و 2 عنوان انفرادی همراه بود. آن ها در 4 بازی ، 2 برد ، یک شکست در رالی ست پنجم و البته یک باخت 3 بر صفر داشتند.

به گزارش قم اسپورت ؛  رقابت‌های والیبال رده سنی امید کشور در دسته سوم و بخش دختران به میزبانی شاهرود به پایان راه خود رسید و تیم والیبال امید قم در این مسابقات در رده پنجم قرار گرفت.

دختران والیبالیست قم در آخرین مسابقه خود قرار بود برای کسب رتبه پنجم و ششم مسابقات در شاهرود به دیدار تیم استان ایلام بروند که ایلام از حضور در این مسابقه انصراف داد و با پیروزی تیم قم، مقام پنجم برای والیبالیست‌های قمی به دست آمد.

در پایان این مسابقات تیم والیبال امید قم، ۲ عنوان انفرادی را در بخش برترین‌ها به دست آورد به طوری که بهترین سرعتی زن مسابقات، یگانه علی آبادی از قم شناخته شد و مریم رحیمی، دیگر والیبالیست قم عنوان بهترین پشت خط زن را به دست آورد.

 تیم والیبال قم در دور گروهی این مسابقات ابتدا ۳ بر ۲ برابر تیم هرمزگان مغلوب شد و سپس ۳ بر صفر نتیجه را به تیم سمنان واگذار کرد اما در سومین بازی در ۳ ست متوالی برابر کرمانشاه به پیروزی رسید.

یگانه علی آبادی (راست) سرعتی زن برتر مسابقات از قم

فاطمه امیری، یگانه علی آبادی، نازنین بشیری، فاطمه ایل سعادتمند، مریم رحیمی، مریم عابدی، زینب آل مرتضی، زهرا نوروزی، محدثه پیش بین، مینا صدری، فاطمه اسداللهی، زهره ضیایی کیا، هانیه قوی عهد و سمیه اقبالی بازیکنان تیم والیبال امید قم در شاهرود بودند و هدایت این تیم را سعیده خلیلی بر عهده داشت. اعظم خدایاری مربی و معصومه دارابی سرپرست این تیم بودند.

نتایح بازی ها :

قم 2 هرمزگان 3 (25-21) (25-22) (25-27) (17-25) (8-15)

قم صفر سمنان 3 (19-25) (16-25) (17-25)

قم 3 کرمانشاه صفر (25-14) (27-25) (25-15)

قم 3 ایلام صفر (ایلام حاضر نشد)

ادامه مطلب

والیبال

ثبت ۲ پیروزی و ۳ شکست در کارنامه دختران والیبالیست قم

دختران والیبالیست قم در مسابقات والیبال جوانان دسته دوم کشور اگرچه راهی به دسته اول پیدا نکردند اما امتیاز قم در دسته دوم را حفظ کردند.

به گزارش قم اسپورت، رقابت‌های والیبال قهرمانی کشور در رده‌های سنی پایه، در ۳ سطح و دسته برگزار می‌شود به طوری که استان‌ها در هر رده سنی در این ۳ دسته تقسیم شده‌اند و برای راهیابی به دسته بالاتر یا سقوط نکردن به دسته پایین‌تر به صورت متمرکز رقابت می‌کنند.

در بخش دختران، تیم والیبال استان قم در رده سنی جوانان در دسته دوم کشور قرار دارد و امسال نیز توانسته است سهمیه استان قم در دسته دوم را حفظ کند گرچه صعود نکردن این تیم به دسته اول قابل پیش بینی بود.

تیم والیبال جوانان دختر قم در مسابقات دسته دوم کشور در گیلان ، ۵ مسابقه برگزار کرد و پس از این که نتوانست به مرحله نهایی راه یابد هدف خود را بر بقا در دسته دوم قرار داد و در رسیدن به این هدف موفق بود.

دختران والیبالیست قم در این مسابقات ابتدا ۳ بر صفر برابر تیم مقتدر آذربایجان غربی نتیجه را واگذار کرد و سپس در دومین مسابقه خود رودرروی کرمان قرار گرفت و با شکست ۳ بر یک در این بازی، دومین شکست پی در پی را تجربه کرد.

سومین مسابقه تیم والیبال قم برابر زنجان برگزار شد که قمی‌ها توانستند در یک بازی نفس گیر در ست پنجم و در مجموع، ۳ بر ۲ پیروز شوند اما در چهارمین بازی، ۳ بر صفر برابر آذربایجان شرقی شکست خوردند.

در آخرین مسابقه برای بقا در مسابقات دسته دوم کشور، تیم جوانان دختر قم برابر ایلام قرار گرفت و موفق شد ۳ بر یک حریف خود را شکست دهد و در این سطح، ماندنی شود. این در حالی است که استان قم در والیبال بانوان در لیگ برتر و دسته اول کشور مدت‌ها است که هیچ نماینده‌ای ندارد.

ادامه مطلب

مطالب ویژه